Mažai žinomos kolageno sąvybės – kodėl svarbu tai žinoti ir rinktis hidrolizuotą kolageną
Kolageno papildų būna įvairiausių pavidalų. Tabletės, milteliai ir skystis.
Ką pasirinkti? Štai, kur klausimas!
Jei laikysimės požiūrio, kad supiltas į skrandį kolagenas pasiekia odą ir atlieka ten savo gerą darbą, daugumos šaltinių teigimų, labiausiai rekomenduojama rinktis skystą kolageno pavidalą. Manoma, kad būtent skystas kolagenas yra pasisavinamas geriausiai ir efektyviausiai.
Dažniausiai kolagenas yra išgaunamas iš gyvūnų (karvių, kiaulių, vištų) arba žuvų. Dar yra išskiriamas ir augalinis kolagenas, tačiau, šaltiniai teigia, jog tai daugiau reklaminis pavadinimas, o ne tikrasis kolagenas, todėl negali net lygintis su gyvūniniu baltymu (kolagenas ir yra baltymas). Pagal visas baltymų struktūras ir kitus parametrus manoma, kad mums artimesnis ir geriau pasisavinimas yra gyvūninis (ypač karvių) kolagenas.
Žinoma tik tiek, kad gerasis, veiksmingasis kolagenas turėtų būt hidrolizuotas (suskaidytas į tokio dydžio molekules, kurias organizmas galėtų normaliai pasisavinti).
Hidrolizuoto kolageno poveikis- suketo kolageno gamybos padidėjimas. Organizmas pradeda gaminti naują, nepažeistą kolageną ir gauna reikiamus staybinius blokus, kurie sustiprina jungiamajį audinį ir bendrą odos būklę. Taip pat yra įrodyta, kas vitaminas C ir kitos maistinės medžiagos derinamos su hidrolizuotu kolagenu, sugeba sumažinti odos pigmentaciją, nes be kolageno sintezės, jie taip pat reguliuoja melanino sintezę ir taip sumžina kepenų apnašų susidarymą.
Paruoštas hidrolizuotas kolageno gėrimas – paprastas būdas papildyti šio komponento tūkumą: per virškinimo sistemą jis patenka tiesiai į kraujotaką ir keliauja ten, kur jo trūksta. Išgėrus hidrolizuoto kolageno, jis prasiskverbia pro žarnyno gleivinę, kaupiasi odoje, kremzlėse, stimuliuoja kolageno gamybą. Didžiausia kolageno koncentracija stebima jau po 6 val.
Pats gryniausias kolagenas yra bespalvis ir nebaisiai skanus, todėl, natūralu, kad dauguma kolageno gamintojų jį visaip gardina. Viskas puiku, jei jis yra skaninamas natūraliais skanikliais, kvapikliais ir dažikliais, pvz., uogomis, bet, deja, yra ir tokių, kurie prideda elementaraus cukraus, sirupų, saldiklių, maltodekstrino ar nerekomenduojamų dažų ir taip padaro kolageną gardesnį ir patrauklesnės išvaizdos.
Manoma, kad būtent vitaminas C padeda maksimaliam kolageno įsisavinimui ir apie vitamino C naudą odai nėra net ką kalbėt.
Kiti ingredientai, pvz., pektinas, gal ir neturi įtakos paties kolageno įsisavinimui, tačiau, be abejo, daro mūsų organizmams kitus gerus dalykus.
Tai, kad mes nejaučiam energijos anplūdžio, nereiškia, kad kolagenas neveikia. Be to, papildų sudėtyje yra ir daugybė kitų naudingų grožiui ir sveikatai ingredientų.
Graži oda, sveiki plaukai, bendra mūsų savijauta priklauso tik nuo mūsų.